Zwyczajny facet – Małgorzata Kalicińska

Kolejna książka przeczytana na wyjeździe. Znów babskie czytadło. Tym razem o „biednym” pięćdziesięciolatku, który dzieci ma odchowane i mało problematyczne. Za to żonę ma jędzę. Obraz świata bez szarości, nawet na brudną biel tam nie bardzo jest miejsce. Wszystko jest czarno-białe.
Cóż pewnie i tak jasne sytuacje w życiu się trafiają. Ale, hmm. Szczerze: spotkałam gdzieś w sieci uwagę, że autorka była/jest w związku z facetem, z opisu pasującym do głównego bohatera, który w tym czasie też przechodził rozwód. Pewnie właśnie te plotki wpłynęły na moją podejrzliwość co do prawdopodobieństwa aż tak jednostronnej winy książkowej żony 😉

Jak dla mnie to czyta się aż za łatwo, w związku z czym zbyt szybko zostaję bez lektury. Czego wybitnie nie lubię, jeśli nie mam na półce następnej pozycji 🙂 . Ale za to bez przeszkód można się oderwać, wskoczyć do wody, przewinąć dziecko, czy zamieszać zupę i nie stracić orientacji w akcji. Co chwilowo cenię w książkach wyjątkowo.
Czytałam też rozlewiskową trylogię tej autorki.
Ze wszystkich tych lektur wyłania mi się jeden motyw przewodni. W wieku dojrzałym mniej lub bardziej, gdzieś między trzydziestym piąty a sześćdziesiątym rokiem życia, należy walnąć wszystkim. Wynieść się gdzieś w miarę odludne miejsce. I dopiero wówczas spotkać nas może prawdziwa miłość i szczęście.
Rzecz do przemyślenia faktycznie, bo zbliżam się do właściwego wieku 🙂

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Zwyczajny facet – Małgorzata Kalicińska

  1. Rzucasz to nic co je masz. I wyjeżdżasz 😉 Wg Kalicińskiej wtedy odnajdziesz właściwe coś.
    Chociaż czasami to trwa kilkanaście, kilkadziesiąt lat. Ale warto czekać.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s